Maryam Akhondy
مریم آخوندی
فارسی
موسیقی اصیل ایرانی
درگروه باربد موسیقی اصیل ایرانی  اجرا می شود .که شامل:تار, کمانچه تمبک، دف ، آوازسلووهمخوانان است. تازه‌ترین کار این گروه آلبوم سرمست است که ساخته هایی از مریم اخوندی, مسیح مدنی و نریمان حجتی است با شعرهأیی از حافظ و خیام در بارهٔ شراب. این اشعار زیبا برای تماشاچیان
غیرایرانی نیز  در کنسرت ها ترجمه می شود.

بشنوید:   باربد ۱  باربد ۲     ببینید:   باربد ۳

موسیقی محلی زنان
گروه بانوترانه‌های محلی مربوط به زنان مناطق مختلف ایران را اجرا می‌کند.کار این گروه گوشه ای از فرهنگ موسیقی زنان ایران را نشان می دهد.این گروه مدت نه سال است که به کار بررسی این  ترانه های محلی با زبان ها و لهجه های گوناگون در ایران واجرای آنها در فستیوالها در اروپامشغول است. زبان و لهجه این ترانه ها در کنسرت ها ترچمه و درباره چگونگی آنها شرح داده می شود.

بشنوید:  بانو ۱  بانو ۲     ببینید:   بانو ۳   بانو ۴   بانو ۵   بانو ۶

موسیقی اندرونی
موسیقیی است نما یشی. برداشتی از تابلو موزیکا ل ‌های قدیمی‌ ایرانی است.تازه ترین بخش آن‌: ایران خانوم در گیلان است که بزودی روی صحنه خواهد آمد.
 
موسیقی تلفیقی
علاوه بر اینها مریم در پروژه های دیگرچند ملیتی  با گروهها ی آلمانی و غیره برای ظبط سی دی وهمچنین اجرای کنسرت همکاری داشته و دارد.
تا زهترین آنهمکاری با گروه حافظ است. در این گروه مریم به همراه هولگر فا لک خواننده باریتون تصنیفهای کلاسیک ایرانی و آلمانی را به هردو زبان می خوانند.
همینطورهمکاری با  آلبوم‌ تردید است که آهنگساز آن مصطفی آخوندی است و شعرهأی آن از شاعر بزرگ ایران احمد شاملو است.